MVM-Rotary advent 2023-ban is

29 család karácsonyát teszi szebbé idei adventi akciójában, támogató partnerei segítségével a Szent-Györgyi Albert Rotary Club. A Klauzál téren felállított színpadon a szegedi rotary advent minden napján 17:00 órakor, vasárnaponként 17:30 órakor kerül sor az adomány átadására. Az ünnepséget egy-egy szegedi vagy Szegedhez kötődő híresség (sportoló, művész, televíziós vagy közéleti személyiség) színesíti. A napi programot szegedi és Szeged környéki óvodások, általános iskolások adventi, karácsonyi műsora teszi teljessé. A várhatóan összesen több mint 7 millió forintnyi támogatás mellett a rotaractos és interactos fiatalok segítségével kínált teáért és forralt borért kapott adományok összegét is klubunk két projektjére fordítjuk. Ezek egyike a tehetséges, de hátrányos helyzetű gyerekek tanulmányait segítő ösztöndíjprogramunk, a másik támogatott program a több évtizedes hagyománynak számító nemzetközi gyerektábor, ahol 3 országból 20 hátrányos helyzetű gyermeket táboroztatunk egy hétig.