Nemzetközi gyerektábor, extrákkal

Idén a szokásos 30 helyett 40 gyereket táboroztattunk Mórahalmon. A három ország (Románia, Szerbia, Magyarország) összesen 7 rotary klubja által szervezett és finanszírozott egyhetes táborhoz Sojnóczky Sándor elnöknek hála ezúttal 10 ukrán gyerek is csatlakozott. Bár a megszokott mórahalmi táborhelyszínt idén nem használhattuk, a szintén mórahalmi Szilágyi Kollégium modern és gyönyörű épülete tökéletes körülményeket biztosított. A tábor egy hete alatt a gyerekek jártak a szegedi Vadasparkban, az ópusztaszeri Csillagösvényben, a mórahalmi fürdőben. Bowlingoztak a Hunguest Szegedben, íjászkodtak, lézerharcoltak, logikai, ügyességi és tippelős játékokban mérték össze tudásukat. Népszerű volt az ugróköteles, a judo-, a rendőrségi és a terápiás kutyás bemutató és nem maradhatott el a kerékpáros kirándulás sem. A tábor költségeinek fedezetét az aradi, temesvári, lugosi, szabadkai, mórahalmi klubok mellett az RC Szeged-Tisza és az RC Szeged Szent-Györgyi Albert biztosította, de emellett a tagok és támogatóink felajánlásai is sokat segítettek, hogy minden napra jusson a gyerekeknek program, sütemény, gyümölcs vagy éppen fagylalt, jégkrém.