Szemetet szedtünk a fiatalokkal

A Rotary tanösvény, vagy ahogy szintén sokan ismerik: a Gergő liget avagy a Tisza-Maros sétány a szegediek kedvelt kiránduló és kutyasétáltató útvonala. Tisztán tartása érdekében klubunk minden évben legalább egyszer mozgósítja tagjait. Idén az RC Szeged Dómmal valamint a szegedi Rotaract és Interact klubok tagjaival közösen, összesen mintegy húszan húztunk gumikesztyűt és szedtük a szemetet. A „klasszikus” PET palackok mellett igazán érdekes tárgyakat is gyűjtöttünk. A legmeglepőbb nem is a matrac vagy a fél bicikli, hanem egy működőképesnek tűnő elektromos roller volt.

Nagyjából három óra alatt közel 40 nagy zsák telt meg az összeszedett szeméttel. A Tisza újszegedi árterén végigvonuló tanösvény így ismét tiszta, de sajnos az eddigi tapasztalatok alapján a szemét újratermelődik. Amikor így lesz, a rotarysták újra akcióba lendülnek.