Új életet kezdhet a szatymazi család

Nagyon fiatalon vesztette el férjét a COVID okozta szövődményekben a négy gyermekes Börcsök Brigitta. Története korán eljutott klubtagjainkhoz, akik közül Varga Gusztáv és Vass György azonnal elkezdték a család támogatását. Otthonukat egy svájci frank alapú hitel miatt korábban elvesztették Brigittáék, így albérletbe kényszerültek. A férj halála után ezt fenntartani nem tudták, ezért Brigitta édesanyjához költöztek, de ez nem tarthatott sokáig. A lakhatatlan épületet Brigitta találta, a rotarys csapatmunka ekkor indult be igazán. A tanyaépület bérbe vétele (tulajdonosa a végig együttműködő MR Közösségi Lakásalap) és lakhatóvá tétele, részleges felújítása érdekében mindenki azzal segített, amiben a legjobb: forrásteremtéssel, közvetlen anyagi támogatással, munkaszervezéssel, kivitelezéssel, nyílászárókkal, a szerződések elkészítésével, az ingatlan állapotának, jogállásának tisztázásával, kapcsolatrendszer mozgatásával, bútorok beszerzésével. Megmutathattuk, mi a rotary legnagyobb értéke: az a sokszínűség, az a szerteágazó szakmai és társadalmi háttér, ami egy ilyen összetett és költséges projekt sikeres lebonyolításához kell. Anyagiakban és természetbeni támogatásban közel 7 millió forintot sikerült megmozgatnunk, de ami igazán fontos, hogy egy család esélyt kapott a talpra állásra és az újrakezdésre.