Klubunkról

Klubunk elődjét, az RC Szegedet, harmadik magyarországi klubként 1928-ban alapították. Első elnökének, Back Bernátnak a nevét utca őrzi a Szegedi Ipari és Logisztikai Központban, de ekkoriban a klub tagjai közt találtuk Móra Ferencet, Pick Jenőt is.

A legismertebb szegedi rotarysta azonban kétségkívül Szent-Györgyi Albert volt, akinek nevét ma klubunk viseli.

Back Bernát
Szent-Györgyi Albert
támogatott család
milllió forint kiosztott támogatás
diák táboroztatása
diák a csereprogramban

1991-ben újjáalakult a klub

A 2. világháború elsodorta a klubot, melynek újjáalapítására csak a rendszerváltás után, 1991. szeptember 14-én nyílt lehetőség.

Szeged mára a magyar rotary egyik fővárosává nőtte ki magát, ahol – a vidéki városok közt egyedüliként – 3 klub (RC Szeged Szent-Györgyi Albert, RC Szeged-Tisza és RC Szeged-Dóm) valamint minden korosztályban ifjúsági klub és a rotaryhoz kötődő, de nem rotary klubtag hölgyeket tömörítő Inner Wheel klub is működik.

Láncátadó ünnep
Rotary bál

Partnerklubjaink

Az RC Szeged Szent-Györgyi Albert működése óta számos új klub alapításában közreműködött, emellett jelentős nemzetközi kapcsolatrendszert is kiépített.

Partnerklubjaink

Általunk alapított klubok